Zaznacz stronę

Gdynia to miasto z morza i marzeń – przynajmniej tak się zwykło poetycko o nim mówić. Tak postrzegają je turyści oraz mieszkańcy, zauroczeni różnorodnością tego, co Gdynia oferuje. Jeśli wierzyć zapewnieniom tu każdy znajdzie coś dla siebie – a jeśli bardzo się pragnie i ma się ku temu odpowiednie warunki to można znaleźć tu idealne miejsce do życia. I nawet ci, którzy przez całe życie byli zdeklarowanymi fanami gór przyznają, że zachód słońca nad morzem ma swój urok… Może i to sprawia, że wśród marynarzy i osób zawodowo związanych z morzem jest tak wielu przedstawicieli innych regionów Polski.

Kruchość życia

Życie jednak nie trwa wiecznie i – znów używając poetyckiego porównania – któryś zachód słońca staje się tym ostatnim… Wtedy kończy się poezja, a zaczyna twarda rzeczywistość: trzeba zorganizować pochówek. I uczciwie trzeba przyznać, że na Pomorzu – a w Gdyni szczególnie – nie jest to łatwe. Nieraz już władze miasta głowiły się, jak zapewnić miejsce na cmentarzu swoim mieszkańcom. Rodziły się różne pomysły na rozwiązanie problemu z deficytem miejsc grzebalnych. Poszerzenie istniejących cmentarzy, stworzenie nowych – czego przykładem jest cmentarz w Gdyni-Kosakowie znany bardziej jako Pierwoszyno. Jakimś rozwiązaniem wydaje się być nadzieja, że coraz więcej osób będzie wybierać kremację. Póki co nie wygląda na to, aby zmieniło się polskie prawo i możliwe były dla szerszej rzeszy osób pogrzeby morskie…

Gdzie szukać pomocy?

Na szczęście – w tych trudnych dylematach nikt nie jest pozostawiony sam sobie. Swoje wątpliwości można – a nawet trzeba – skonsultować z wybranym zakładem pogrzebowym. Tu zaś wybór jest szeroki, a można się o nim przekonać chociażby przeszukując bazę serwisu ZakladyPogrzebowe.com, gdzie znaleźć można wiele zakładów pogrzebowych, które oferują usługi pogrzebowe na najwyższym poziomie dostępne dla każdego mieszkańca Gdyni – niezależnie od jego zamożności.

Usługi pogrzebowe w Gdyni, w całym Trójmieście oraz w regionie uwzględniają oczekiwania i pragnienia osób, które o nie proszą. Dla tych, którym bliska jest tradycja kaszubska – firmy pogrzebowe pomagają zorganizować ceremonie tzw. pustych nocy. Jeśli dla kogoś ważny jest elegancki transport – może wybierać wśród całej gamy karawanów, aż po jedynego w Polsce zabytkowego Rolls-Royce’a. Jest jednak pewne, że niezależnie czy będzie to pogrzeb religijny czy świecki – każdy zakład pogrzebowy uczyni wszystko, aby ceremonia ta była godna marzeń o pogrzebie, który prawdziwie stanowi ukoronowanie życia.